Asmenys, turintys didelių skolų ar negalintys vykdyti kitų finansinių įsipareigojimų, ieško efektyvių būdų, padėsiančių atsikratyti slegiančių skolų ir iš naujo pradėti visavertį gyvenimą. Vienas tokių – fizinio asmens bankrotas. Tai, ko gero, geriausia išeitis įsiskolinusiam asmeniui savo finansinius sunkumus išspręsti taikiu būdu, išvengiant antstolių ir jų naudojamų priverstinio pobūdžio priemonių, tokių kaip asmens turto areštavimas, taikymo.

Fizinio asmens bankrotas Antstoliai
Nebegali išieškoti skolų
Iš asmens sąskaitų nurašoma iki 33 proc. pajamų Iš asmens sąskaitų nurašoma iki 70 proc. pajamų
Nebeskaičiuojamos skolų palūkanos ir delspinigiai Skolų palūkanos ir delspinigiai kaupiasi
Fiksuotas mokestis Mokestis priklauso nuo skolos
Mokama iki 3 metų, o po to skolos nurašomos Mokama, kol grąžinama visa skola
LENTELĖ. Fizinio asmens bankroto ir antstolių palyginimas.

Pateiktoje lentelėje parodyta, kodėl didelių skolinių įsipareigojimų turinčiam asmeniui verta skelbti bankrotą, taip išvengiant antstolių įsikišimo. Nors teismui priėmus fizinio asmens pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo, antstoliai nebegali išieškoti skolų iš asmens darbo užmokesčio, nurašyti piniginių lėšų nuo jo sąskaitų ir jo turto pardavinėti varžytynėse, asmeninis bankrotas neretai yra saugesnis ir daugiau privalumų turintis būdas pradėti gyvenimą be skolų.

Po to, kai įsiskolinusiam asmeniui teismas iškelia bankroto bylą ir paskiria nemokumo (bankroto) administratorių, kreditoriams iš šio asmens sąskaitų gali būti nurašoma iki 33 proc. jo gaunamų pajamų. Jei skolininkas nėra bankrutuojantis (jam nėra iškelta fizinio asmens bankroto byla) ir iš jo skolas išieško antstoliai, iš asmens išieškoma (nuskaičiuojama) suma yra kur kas didesnė ir gali sudaryti net iki 70 proc.
skolininko pajamų.

Nuo to momento, kai įsiteisėja teismo priimta nutartis, kuria fiziniam asmeniui iškeliama bankroto byla, asmens turimos skolos nebeauga, nebeskaičiuojamos skolų palūkanos ar delspinigiai. Taip pat asmuo nebeturi mokėti pradelstų kreditų, paskolų grąžinimo įmokų ir kt. Tuo atveju, jei asmens skolas išieško antstoliai, įsiskolinusio asmens skolų palūkanos ir delspinigiai kaupiasi. Asmens bankroto atveju bankrutuoti siekiantis asmuo kas mėnesį moka fiksuotą teismo ir kreditorių nustatytą mokestį, o antstoliams mokama suma nustatoma atsižvelgiant į asmens skolos dydį.

Bankrutuojantis asmuo už savo skolas turi mokėti iki 3 metų, o pasibaigus šiam laikotarpiui jis teisiškai atleidžiamas nuo likusių skolų kreditoriams mokėjimo, todėl neprivalo grąžinti visą skolą (kuri yra nurašoma), priešingai, nei būna tada, kai skolas išieško antstoliai..

Taigi, kaip matyti, fizinio asmens bankrotas dažnai yra geriausia ar net vienintelė išeitis, galinti padėti nemokiems asmenims apsaugoti savo ir šeimos pajamas, apsisaugoti nuo sunkių ekonominių padarinių ir pradėti gyvenimą iš naujo.

Norite lengviau ir paprasčiau atsikratyti slegiančių skolų? Kreipkitės į mus. Mes suteiksime Jums visą norimą informaciją apie fizinio asmens bankroto Lietuvoje sąlygas bei reikalavimus ir plačiau papasakosime apie fizinio asmens bankroto privalumus.